Frequently Asked Questions

Co można zatopić w żywicy?

Teoretycznie w żywicy zatopić można prawie wszystko. Niestety pomiędzy żywicą, a wodą zachodzi reakcja, dlatego przedmioty powinny być suche, czyli pozbawione wilgoci. Żywica ma pewną temperaturę utwardzania, która w przypadku niektórych roślin potrafi lekko zmienić ich barwę.
Przedmiot zatopiony w żywicy będzie wyglądał podobnie, jak po zanurzeniu w wodzie, czyli w wielu sytuacjach nabierze barwy i wyglądu. Suchy owad znaleziony w lesie, po zatopieniu nabierze znowu pięknych kolorów. Kawałek muru chińskiego będzie wyglądał, jak po zmoczeniu deszczem.
Włosy, ząbki, pępuszki praktycznie nie zmieniają swojej barwy. Szyszki nabierają intensywności. Owady dostają drugie życie.
Podsumowując, jeżeli masz jakiś cenny przedmiot i chciałbyś go zatopić, to wyobraź sobie, że wkładasz go do wody na kilkanaście minut, a później suszysz w temperaturze około 60 stopni.
Jeżeli przetrwał w Twojej wyobraźni, to zapewne będzie pięknie wyglądał również w żywicy.

Jak długo będę czekać na zamówienie?

Proces wykonania przedmiotu z żywicy wymaga czasu. Aby zatapiane przedmioty nie uległy zniszczeniu, żywica musi utwardzać się odpowiednio wolno. Potrzebujemy też czasu na prace polerskie, tak aby uzyskać gładką i transparentną powierzchnię.

Zwykle wyrabiamy się z zamówieniem w ciągu 5 – 7 dni roboczych od momentu ustalenia wszystkich parametrów i otrzymania potrzebnych do realizacji materiałów lub przedmiotów.

Bardzo dbam o środowisko naturalne. Czy taka syntetyczna żywica jest ekologiczna?

Żywicę pozyskuje się podczas destylacji lub ratyfikacji ropy naftowej, jest więc pochodną lub produktem ubocznym podczas jej przetwarzania.
My również dbamy o środowisko naturalne. W naszej pracowni segregujemy śmieci, szkło i plastik. Staramy się dla rzeczy zbędnych szukać nowego zastosowania. Dbamy o drzewa, dlatego używamy w 80% papieru ekologicznego. O ile to możliwe, używamy oświetlenia ledowego i energooszczędnego. Oszczędzamy wodę. Produkujemy jak najmniej śmieci. Kupujemy lokalnie. Kochamy przyrodę, szanujemy ją i staramy się jej nie krzywdzić.

Pytanie od alergika. Czy żywica uczula?

Utwardzona żywica w postaci gotowego produktu nie uczula. Podczas 10-letniego doświadczenia w pracy z żywicą nie spotkaliśmy się z żadnym przypadkiem reakcji alergicznej wywołanym noszeniem lub dotykaniem naszych produktów.

Czy produkty z żywicy są trwałe?

Żywica jest tworzywem mocnym i wytrzymałym, powinna być jednak traktowana podobnie jak ceramika. Jeżeli przedmiot z żywicy spadnie lub uderzy o twardą powierzchnię, może ulec pęknięciu. Najbardziej trwała wydaje się być sama kula, która odbija się jak piłeczka kauczukowa nawet w zetknięciu z bardzo twardą posadzką.
Sugerujemy dbanie o przedmioty z żywicy podobnie, jak o inne przedmioty w Waszym otoczeniu. Szacunek do rzeczy martwych i dobre ich traktowanie zapewnia lata przyjemności z ich użytkowania.

Jak dbać o przedmioty z żywicy?

Przedmioty z żywicy można myć wodą i płynem do mycia naczyń lub mydłem, następnie wytrzeć do sucha bawełnianą szmatką.
Nie należy wystawiać ich na długotrwałą ekspozycję bardzo wysokich temperatur powyżej 50 stopni Celcjusza, ponieważ żywica może zżółknąć.
Żywica nie powinna mieć kontaktu z płynami czy środkami do czyszczenia powierzchni o silnym składzie chemicznym. Wypolerowana i błyszcząca powierzchnia może ulec zmatowieniu.
Prosimy o traktowanie produktów z szacunkiem i miłością

Co jeśli przedmiot, który otrzymam mi się nie spodoba?

Na każdym etapie realizacji projektu jesteśmy z Tobą w kontakcie i uzgadniamy wszystkie detale. Jeśli jednak efekt końcowy nie będzie Cię satysfakcjonować, to to uszanujemy. Odeślesz zamówiony przedmiot a my zwrócimy pieniądze. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w sekcji zwroty i reklamacje.

Ta strona jest SUPER!

Jak miło 🙂