Jak Miło to grupą zapaleńców, których połączyła fascynacja żywicą. Brzmi to może trochę dziwnie, ale tylko do czasu, gdy zobaczycie co potrafimy z niej zrobić. Żywica przed utwardzeniem to bardzo kapryśny materiał, mocno reagujący na bodźce zewnętrzne. Nawet niewielkie zmiany wilgotności powietrza lub temperatury otoczenia wymagają modyfikacji technologii.

Jako przemysłowy produkt chemiczny występuje w setkach wersji i żadna z nich nie jest stworzona z myślą o twórcach biżuterii. Dlatego nasza praca przypomina czasem pracę szalonego naukowca, który miesza składniki, eksperymentuje i nie straszne mu nawet najdziksze pomysły.

Po ponad 10 latach pracy możemy powiedzieć, że z żywicą jesteśmy zaprzyjaźnieni. Doświadczenie to nasz największy atut i gwarancja, że zrealizujemy Twoją koncepcję w najlepszy możliwy sposób.

 

Jeśli chcesz zobaczyć, co z żywicy tworzymy na codzień, zajrzyj tutaj:

Sylwia Calus Jewellery

Sylwia, która przyłączyła się do projektu Jak Miło, jest pionierką wykorzystania żywicy w tworzeniu biżuterii. To ona odlała pierwszą bransoletę z nadrukiem, jako pierwsza zatopiła w żywicy dmuchawca i jako pierwsza zauważyła, jak pięknie w żywicy wygląda mech.

Jej pomysły są teraz często powielane, ale podróbkom daleko do piękna oryginałów.

Alcee Beads

Swego czasu prężnie działająca i po dłuższej przerwie powracająca marka koralików z żywicy. Robionych w krótkich seriach, z fragmentami natury zatopionymi w środku. Chętnie wykorzystywane w projektach biżuterii przez wielu artystów.

CoCcO Jewels

Minimalistyczna biżuteria z żywicy i srebra. Kolekcje CoCcO oparte są na kilku podstawowych formach prezentowanych w szerokiej gamie starannie dobranych barw. W tym wypadku transparentność żywicy wykorzystana jest jako baza do tworzenia niesamowitych miksów kolorystycznych.